İhtiyaca Özel Teknoloji Çözümleri

Firmamız müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda, IoT ürünler, Dijital Bilgi Ekranları çözümleri gibi çok farklı teknolojiler geliştirebilmektedir.

IoT Çözümler:

IoT yani, Nesnelerin interneti “Internet of Things” ürünleri birbirleriyle iletişim kurarak şehirlerde, binalarda, araçlarda, evlerde, işyerlerinde, fabrikalarda, dolayısıyla hayatımzda çok büyük değişiklikler yaratmaktadır.

IoT ürünler ile amaçlanan, insanların denetleyerek yada elle yaptıkları eylemleri, kontrolleri, yazılım ve elektroniğe devrederek, işlerinin mümkün olan en büyük kısmını otomatize etmektedir. Böylece hayatı kolaylaştırmak, hata riskini yok etmek ve insanların daha farklı işlere zaman ayırabilmelerini sağlamaktır. Bu yolla ayrıca sistemlerin, operasyonların verimliliklerinin sistematik bir şekilde incelenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir.

IoT cihazlar, bizlere uzaktan kontrol, verileri ve durumları görebilme yeteneklerini sağlayabilmekte, hatta kimi zaman gerektiği yerlerde bizleri bunlarla meşgul etmeyerek, beklenen doğru kararları kendi başlarına alabilmektedirler. IoT nin kullanılabileceği lokasyonları ve durumları kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

• IoT ile Fabrikalarda Akıllı Üretim, (Üretimin her aşamasını anlık takip ve kontrol edilmesi, operasyonel maliyetlerin düşürülüp, verimliliğin artırılması)

• IoT ile Akıllı Evler (Evdeki tüm cihazların uzaktan kontrol edilebilmesi, maliyetlerin düşürülmesi ve hayatın kolaylaşması)

• IoT ile Fabrikalarda Akıllı Üretim, (Üretimin her aşamasını anlık takip ve kontrol edilmesi, operasyonel maliyetlerin düşürülüp, verimliliğin artırılması)

• IoT ile Akıllı Tarım (Verimli tarım için en uygun ölçümleri yapılması, erken önlemler alınabilmesi, uzaktan takip ve kontrol edilebilmesi. Raporlar çıkarılıp, analiz edilebilmesi)

• IoT ile Akıllı Şehir (Çöp toplama, sulama, aydınlatma vb. Iş süreçlerinin uzaktan takip ve kontrol edilmesi. Raporlar çıkarılıp analiz edilebilmesi)

• IoT ile Ortam İzleme (Soğuk hava zincileri, depolar, sunucu odaları vb. ortamları 7×24 izleyerek erken önlemler alınabilmesi, uzaktan takip ve kontrol edilebilmesi. Raporlar çıkarılıp, analiz edilebilmesi)

• IoT ile Akıllı Sağlık Sistemleri (Kablosuz sensörler ile yaşamsal verileri yakalamak, analiz etmek ve paylaşmak, böylece hızla teşhis edilmesini ve erken önlem alınmasını sağlamak. İnsandan kaynaklı hata riski azalatarak, ölüm oranın düşürmek.)

IoT projerlinde tasarım, mekanik, elektronik tasarım ve yazılım tarafı dahil olmak üzere anahtar teslim projeler geliştirme hizmeti veriyoruz.


Dijital Bilgi Ekranları

Dijital bilgi ekranları; alışveriş merkezleri, mağazalar, bankalar, toplantı odaları ve şirket içi alanlarında, bilgilendirme amaçlı olarak oluşturulan her türlü video, grafik, metin ve ses içeriklerinin, en uygun şekilde sunulmasını sağlayan ve merkezi bir sistem aracılığıyla yönetilebilen ürünlerdir.

Bu ekranlar ihtiyaç göre dokunmatik özelliğe, klavye, kart okuyucu, parmak izi okuyucu, barkod okuyucu, termal yazıcı vb. donanımlara ve farklı boyutlara sahip olabilirler. Bu ürünler mekanlara uygun olacak şekilde farklı malzemeler kullanılarak tasarlanıp, üretilebilir.

Firmamız, müşterilerinin beklenti ve gereksinimleri doğrultusunda, ürün tasarımı, üretim, içerik tasarımından proje yönetimine kadar, dijital bilgi ekranları alanındaki tüm uygulama süreçlerini kapsayan, çok yönlü bir hizmet desteği sunmaktadır.